Karel KomínekPůsobí jako Managing Partner IPM Consulting, politický konzultant, a zakladatel Institutu politického marketingu (IPM). Karel Komínek vystudoval Politický marketing a volební studia. Jako jeden z prvních se věnoval vlivu internetu a sociálních sítích na politickou komunikaci a kampaně. Ve své diplomové práci zkoumal volební chování desítek tisíc respondentů při první přímé prezidentské volbě a má také zkušenosti z vědeckého výzkumu pro prestižní univerzitu.

Již jako student vypracovával pro strany analytické podklady k volbám a věnoval se také PR poradenství. Zaměřuje se zejména na analýzu volební podpory, vizualizaci dat v prostoru a jiné datové analýzy. V rolích od dobrovolníka po volebního manažera se podílel na komunálních, krajských, senátních, evropských, sněmovních i prezidentských volbách, pracoval pro malé komunální subjekty i parlamentní strany. Kromě analýz se příležitostně věnuje grafice a sociálním sítím.

Společně s kolegyní Alžbětou Královou je držitelem řady prestižních odborných ocenění, mimo jiné několika Českých cen za PR nebo Young Lions. Společně také školí politiky v politické komunikaci a vedení kampaní, poskytují mediální tréninky či strategické poradenství. Karel je spoluautorem čtyř marketingových publikací, desítek popularizačně naučných článků, je častým politickým komentátorem a členem Programové rady oboru Politologie na FSS Masarykovy Univerzity.

Kontakt

e: kominek@politickymarketing.com

Zobrazit všechny články autora

nahoru