Macková Alena

Karel Komínek

Alena Macková studuje doktorský program na Masarykově univerzitě, kde také vyučuje.  Zaměřuje se na výzkum kampaní, zejména ale na oblast politické komunikace se zaměřením na nová média.  Těm se bude věnovat jak ve své plánované dizertaci, tak v práci – v rámci mezinárodního výzkumného týmu pod projektem VITOVIN Na IVDRM (interdisciplinární tým sdružující výzkumníky soustředící se na různé aspekty nových médií).

Je také editorka a autorka v PMG-CEE: platforma pro studenty a veřejnost zajímající se politickou komunikaci, marketingem a PR. Výzkumy kampaní se ale zabývá i na MU v rámci Mezinárodního politologického ústavu. Do kampaní se aktivně ve velké míře nezapojuje.

Na IMVDR se podílela na výzkumu senátních a krajských voleb, hlavně v oblasti užívaní nových médií a výzkumu prezidentských voleb, kde se zaměřovala na komunikaci kandidátů na sociálních sítích (obsahová analýza).

Je spoluautorkou publikace Teorie a metody politického marketingu. Mezi oblasti jejího zájmu patří politická komunikace, nová média, kampaně, aktivismus nebo politická participace.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Macková Alena. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/alena-mackova