Matušková Anna

Karel Komínek

Mgr. Anna Matušková, Ph.D.  je odbornou asistentkou na katedře marketingové komunikace a PR Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a na katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy Univerzity. Vystudovala obor politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V průběhu doktorského studia získala Fulbrightovo stipendium a rok působila na Instutu pro sociální, ekonomický a politický výzkum (ISERP) na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

V oblasti marketingové komunikace se soustředí na výzkum politického marketingu a politické komunikace a jejich roli v politickém procesu. V roce 2010 úspěšně obhájila disertační práci, kterou později publikovala jako monografii Politický marketing a české politické strany: Volební kampaně v roce 2006.

Intenzivně se akademicky zajímá o vývoj a podobu volebních kampaní, od roku 2008 kampaně konzultuje. Specializuje se na strategii a zadávání výzkumu. Kromě České republiky působila také na Slovensku, Srbsku, Bulharsku, Rumunsku, Turecku, Egyptě a v Bosně a Hercegovině.

Působila jako hlavní politický stratég v prezidentské kampani Karla Schwarzenberga 2012-2013. V roce 2013 působila jako stratég v kampani hnutí ANO. Kromě toho také vedla mediální tréninky členů hnutí, zejména Andreje Babiše.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Matušková Anna. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/anna-matuskova