Dimun Petr

Karel Komínek

Petr Dimun je odborníkem a konzultantem v oblasti politického PR a marketingu. Jeho jméno je spojeno především s Českou stranou sociálně demokratickou v éře předsednictví Jiřího Paroubka.

Studoval historii a politologii na Filosofické fakultě a následně Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2000 působil jako manažer volební kampaně a následně asistent senátora za Unii svobody Edvarda Outraty. Byl také poradcem předsedy zahraničního výboru Senátu Michaela Žantovského.

Mediální zkušenosti dále rozvíjel na pozici tiskového mluvčí, nejprve v letech 2002 až 2004 na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR a následující dva roky na Ministerstvu spravedlnosti ČR.

Následující období pak strávil jako poradce Jiřího Paroubka a vedoucí sekce PR a marketingu v ČSSD, které byl rovněž členem. Místní stranická organizace jej však na začátku roku 2011 na okresním sjezdu v Chomutově ze strany vyloučila.

V dnešní době se mimo jiné také hojně věnuje psaní politických komentářů na různých internetových stránkách.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Dimun Petr. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/dimun-petr