Henneberg Stephan C. M.

Karel Komínek

Stephan C. M. Henneberg je profesorem marketingu a strategie na School of Business and Management britské Queen Mary University v Londýně. Jeho zájmem jsou především management a marketing organizací, inovace a také politický marketing.

V rámci politického marketingu se mezi jeho texty řadí např. Political Marketing: Theory and Concepts, který napsal spolu s Nicholasem O’Shaughnessym a Robertem P. Ormrodem, nebo Political Marketing and Culture (obě knihy vyšly v roce 2013). Rovněž je autorem nebo spoluautorem desítek dalších odborných článků. Tyto knihy patří k základním teoretickým zdrojům pro studium politického marketingu.

V minulosti přednášel a řídil výzkum na University of Manchester a University of Bath. Kromě akademické kariéry působí či působil také jako konzultant firem a institucí, mezi které patří McKinsey & Co, Accenture nebo Marks and Spencer.

Stephan C. M. Henneberg vystudoval Judge Business School University of Cambridge (Ph.D. v oboru marketing) a je držitelem titulů z oborů ekonomie, politologie, filosofie a managementu. Je členem několika edičních rad odborných periodik, např. Journal of Marketing Theory and Practice, Industrial Marketing Management, Journal of Business Research, a Journal of Political Marketing.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Henneberg Stephan C. M.. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/henneberg-stephan-c-m