Lilleker Darren

Karel Komínek

Darren Lilleker působí na Bournemouth University, kde vyučuje politickou komunikaci a specializuje se na britské volební kampaně, politickou psychologii a využívání Internetu politickými stranami a kandidáty.

Je autorem řady knih, odborných článků a studií. V roce 2006 vyšla jeho kniha Key concepts in political communication, která patří mezi základní texty ke studiu politické komunikace. Vysvětluje 52 stěžejních pojmů a konceptů, které souvisejí s politickým marketingem a politickou komunikací. Z novějších textů rovněž stojí za pozornost kniha Political campaigning, elections and the internet: Comparing the US, UK, France and Germany z roku 2011, která popisuje možnosti využití Internetu v politických kampaních.

Darren Lilleker vystudoval University of Sheffield (Ph.D.), kde se věnoval historii britské Labour Party. Je ředitelem Centra pro výzkum komunikace se veřejností na Bournemouth University a člen dozorčí rady Political Marketing Specialist Group v rámci The Political Studies Association.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Lilleker Darren. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/lilleker-darren