Prchal Marek

Karel Komínek

Marek Prchal se specializuje na sociální média a digitální PR, stejně jako na virální marketing a speciální projekty. Jeho profese je idea maker. Profesi idea maker, která v anglosaském světě existuje již roky, zpopularizoval. Teď se používá celosvětově.

Tvoří koncepty sociálních kampaní např. pro Dopravní podnik hl. m. Prahy, ROPID, Pražská integrovaná doprava, Ostrava, Magistrát hl. m. Prahy, Pepsi,  Snickers, Nivea, Milka, TV Nova, Jameson, Vodafone, Jan Kraus, DOX, Mercedes-Benz, Škoda Auto nebo Volkswagen. Cílem je, aby daná kampaň byla vidět mnohem více než kampaně, které jsou mnohem dražší.

Je také spoluautorem oceněné kampaně Přemluv bábu, držitelem pěti ocenění Louskáček, Zlatý středník a několika dalších ocenění za kreativitu. Je také členem Art Directors Clubu ČR.

Tvoří a píše kreativní koncepty, které jsou určené pro komunikaci online, mimo jiné vytváří haló efekt a pomáhá uvádět na trh nové služby a výrobky. Momentálně píše sloupky pro Mediář.cz, úspěšný web zaměřený na média, reklamu a marketing. Mapuje také české reklamní kampaně, data o mediálním trhu, nabídky práce z oboru a mnohé další.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Prchal Marek. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/marek-prchal