Berland Michael

Karel Komínek

Michael Berland, dřívější prezident výzkumné agentury Penn, Schoen & Berland, je generálním ředitelem Edelman Berland a autorem věhlasné knihy „What Makes You Tick? How Successful People Do It—And What You Can Learn from Them„. Ta analyzuje, jak lidé, kteří jsou úspěšní ve svých oborech, tohoto úspěchu dosáhli.

Berland působil jako strategický poradce světovým politickým ikonám jako je Michael Bloomberg nebo Hillary Clinton. Zajímavostí jistě je, že v sezóně 2008-2009 působil také jako šéf komunikace severoamerické NHL.

Michael Berland během své aktivní kariéry již stihl spolupracovat s jak americkými, tak ostatními světovými politickými kandidáty. Například s Hillary Clinton spolupracoval během její senátní kampaně v roce 2006 a prezidentské kampaně v roce 2008, s Michaelem Bloombergem se poté podílel na přípravě kampaně na starostu města New Yorku v letech 2001 a 2005.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2014. Slovník politického marketingu: Berland Michael. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/michael-berland