Topinka Petr

Karel Komínek

Petr Topinka je známou postavou českého politického marketingu. Bývalý ředitel kreativní agentury Mark BBDO od července 2013 spolupracuje s politickým hnutím ANO podnikatele Andreje Babiše. Je spoluzakladatelem crowsourcingového projektu The Furute Bakery, který hledá talentované kreativní lidi.

Petr Topinka se věnoval reklamě a marketingu od 23 let. Z toho 21 let působil v agentuře Mark BBDO Worldwide.1 Poté se začal věnovat politickému marketingu, pomáhal budovat značku hnutí ANO a byl hlavním komunikátorem volební kampaně ANO v parlamentních volbách 2013. Petr Topinka pro ANO připravuje komplexní komunikační strategii, tedy marketing i PR.

Prostor českého politického marketingu obohatil o nové formy komunikace, jako jsou například infografická videa, úspěch kampaně hnutí ANO podpořil také novým komunikačním jazykem a vizuálním stylem. V rámci permanentní komunikace propaguje především konzistenci vyjadřování politické strany.

Kromě jiného je také duchovním otcem projektu Hraj golf změň život, který byl zahájen v roce 2010.

[divider scroll_text=“zdroje“]

(1) Mediaguru. Petr Topinka. www.mediaguru.cz [online] [cit. 2015-05-04] Dostupné z:http://www.mediaguru.cz/tag/petr-topinka/

 

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2015. Slovník politického marketingu: Topinka Petr. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/topinka-petr