Zdechovský Tomáš

Karel Komínek

Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský je odborníkem v oblasti krizové komunikace, politického marketingu a public relations. V roce 2004 založil agenturu Commservis.com.

O krizové komunikaci také vede kurz na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde sám vystudoval magisterský program Mediální a komunikační studia. Před tím získal bakalářský titul v oboru politická komunikace na Papežské salesiánské univerzitě v Římě. Kromě toho však vystudoval také obory pastorační asistent a pedagog volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity.

Již při studiích spolupracoval s různými médii. Při svém pobytu v Římě se pak začal obracet k oblasti PR a marketingu, když pomáhal tamním neziskovým organizacím dostat se do médií. Po studiích v Brně pak začal pracovat pro Jana Kasala v Poslanecké sněmovně ČR.

Jako poradce a volební manažer pracoval pro řadu politiků a se svoji firmou pracoval na marketingových projektech pro mnoho společností. Spolupracoval i s několika ministerstvy. Z poslední doby lze připomenout například jeho práci pro KDU-ČSL, je autorem současného grafického manuálu a dalších prvků marketingu této strany.

Dalším oborem Tomáše Zdechovského a firmy Commservis.com je také výzkum neurotechnologií či s ním spojený mentální trénink. Mimo to tráví svůj čas psaním poezie i prózy, vydal již čtyři knihy.

Jak citovat příspěvek?

Institut politického marketingu. 2013. Slovník politického marketingu: Zdechovský Tomáš. Dostupné na https://politickymarketing.com/glossary/zdechovsky-tomas