Infografika: politické strany na Facebooku 2014

Karel KomínekSociální sítě

Facebookovými hvězdami stále zůstávají Andrej Babiš, Karel Schwarzenberg a Tomio Okamura.  Ze stran si dobře vede ANO, TOP 09, Svobodní, nebo Piráti.

[fb_button]

Dnes už mají svůj profil na facebooku všechny politické strany (jako poslední se přidala KSČM). Jak si na nich vedou? A co straničtí leadeři?

V minulém roce naprosté většině stran fanoušci přibyli – mohly za to určitě i kampaně ke třem volbám. Výjimkou je stránka bývalých Zemanovců (dnes pouze SPO) a ODS, které o fanoušky přišly.

Nejaktivnější stránkou vůbec je ANO, které se také v minulém roce podařilo nasbírat nejvíce nových fanoušků. V roce 2014 vypustili správci facebooku ANO přes dva tisíce příspěvků, tedy zhruba dvakrát více, než druhý v pořadí – Úsvit. ANO je také zodpovědné za nejvyšší počet příspěvků v jednom dni – neuvěřitelných 37 postů.

Cílem každého správce sociálních sítí je získat co nejangažovanější publikum. Proto není ani tak podstatné, kolik máte fanoušků, ale jak reagují na vaše příspěvky. Z tohoto pohledu vychází nejlépe TOP 09 a dnes už nikterak malá skupina fanoušků Svobodných, pozadu ale zdaleka nezůstává ani největší komunita ANO, nebo stránka ČSSD.

ANO je také autorem nejúspěšnějšího příspěvku politické strany v roce 2014 – 1764 sdílení.

Ne všichni leadeři měli v roce 2014 svou vlastní facebookovou stránku, chybí například Veleba nebo Drápalová. Nejúspěšnější příspěvek ze všech leaderů vytvořil Tomio Okamura. Antiislámsky laděný post lajkovalo téměř 14 tisíc lidí a sdílelo necelých 5 tisíc. Co dalšího přinesl minulý rok? Odpoví naše infografika.

Zobrazit pouze infografiku

infografika facebook politické strany 2014

[fb_button]