Institut politického marketingu získal cenu za nejlepší politické PR roku 2017

Karel KomínekAmerické prezidentské volby 2016

Praha – 14. června 2017 se v prostorách City Tower uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 12. ročníku České ceny za PR organizované Asociací Public Relations Agentur. IPM ovládl s projektem o amerických kampaních kategorii Politická komunikace a PR.

Projekt “Jak IPM v ČR odkryl zákulisí amerických kampaní” rozšířil povědomí o současných možnostech politického poradenství a nástrojů používaných v kampaních. “Naším cílem bylo přiblížit veřejnosti, co se skrývá za oponou profesionálního politického marketingu. Americké kampaně jsme rozebrali na jednotlivé součástky a know-how představili i v Česku,” říká iniciátorka projektu a politická konzultantka IPM Alžběta Králová.

IPM monitoroval americké volby téměř dva roky a kontinuálně vytvářel analýzy mediálního prostředí kolem nich. Na jejich základě poskytoval odborný servis pro média a dostal se tak do předních českých televizí, rádií, onlinu i printu.

IPM byl mimo jiné osloven Americkou obchodní komorou, Univerzitou Karlovou či dánskou Copenhagen Business Academy, spolupráci navazuje také s MUP. Konzultantům IPM se díky projektu podařilo úspěšně repozicionovat stávající brand a vybudovat silnou značku expertů.  

Projekt zakončilo vydání e-booku „Americké volby: Nejdražší show světa“, který jako jediná publikace v Česku odhaluje krok za krokem pozadí boje Donalda Trumpa a Hillary Clintonové o Bílý dům.

Kniha se objevila v hlavních médiích, četli ji čeští politici, marketingoví a PR specialisté i univerzitní profesoři a jejich studenti. E-book je volně ke stažení na www.nejdrazsishowsveta.cz a v létě se také objeví v palubních systémech vlaků a autobusů RegioJet.

Českou cenu za PR nezískalo IPM poprvé. V 10. ročníku uspělo v kategorii Akce/Eventy s první českou soutěží v politickém marketingu Zlatý lístek.