Zlatý lístek získal Českou cenu za PR

Karel KomínekReporty z akcí

Institut politického marketingu získal třetí místo v kategorii Nejlepší event roku za první ročník cen politického marketingu Zlatý lístek. Cenu převzal ve středu 10. června 2015 předseda IPM Pavel Šíma.

[fb_button]

Zlatý lístek uspěl v konkurenci 15 dalších projektů od agentur AMI, Ogilvy, Bison & Rose, Native PR nebo Bílý Medvěd pro klienty jako Ford, Wrigley, ČEZ, UniCredit Bank, Vodafone, IKEA a Sazka.

Letos se konal jubilejní 10. ročník České ceny za PR, kterou tradičně uděluje Asociace PR agentur (APRA). Do ročníku 2015 se přihlásilo rekordních 155 projektů s 272 přihláškami.

Pavel Šíma - IPM

O Zlatém lístku

Ocenění pro politické marketéry Zlatý lístek mělo premiéru 5. února 2015 v pražském akcelerátoru Wayra. V prvním ročníku Zlatého lístku se proti sobě v jedenácti kategoriích utkalo přes 200 kampaňových počinů. Nejvíce kampaní se přihlásilo do kategorie slogan.

Nejlepšími kampaněmi roku 2014 se staly komunální kampaň ODS v Plzni, senátní kampaň Václava Lásky a komunální kampaň Žít v Úpici v kategorii nízkorozpočtová kampaň.

Nejvíce dílčích ocenění získala kampaň ODS v Plzni, několik kategorií ovládla také kampaň Svobodných do Evropského parlamentu.

zlatý lístek

Ceny rozdala odborná porota složená z politických konzultantů, marketérů, reklamních a mediálních odborníků a akademiků. Mezi porotci byl například politický konzultant Michal Novota, vědec ze Sociologického ústavu AV Lukáš Linek, Václav Sochor z Bizon&Rose nebo novinář Jindřich Šídlo.

Oceněny byly vždy první tři kampaně v každé kategorii a dále porota určila ty nejlepší v grand kategoriích.

zlaty-listek-selfie

[fb_button]