Kampaň Tvoje Poprvé si odnáší dvě ocenění za PR

Marek ChytráčekReporty z akcí

Deset influencerů, 28 milionů impresí v médiích a téměř milion zhlédnutí spotu – to je ve zkratce kampaň Tvoje poprvé, kterou vytvořil IPM. Ten i letos bodoval v České ceně za public relations, a to hned dvakrát. Mobilizační kampaň zaměřená na mladé ovládla kategorii Sólokapr/Media placement a v kategorii Politické komunikace a PR se umístila na 3. příčce. Letos bylo podáno na 290 přihlášek. Galavečer, který organizuje Asociace PR agentur, se konal 14. června v prostorách City Tower v Praze.

„České politické strany nevěnují mladým lidem v kampani pozornost, protože tato skupina chodí k volbám velmi málo a pro strany je tak zajímavější zaměřit se na starší lidi. Výsledky ale ovlivňují i mladé, a proto jsme se rozhodli pozitivně motivovat generaci nejmladších voličů k účasti ve volbách,“ říká konzultantka a  iniciátorka projektu Alžběta Králová z Institutu politického marketingu.

Projekt Tvoje Poprvé cílil především na prvovoliče, kteří se ze všech voličských skupin účastní voleb nejméně. Středobodem kampaně bylo dvojsmyslné video s významnými influencery (bloggerky A Cup of Style, bloggerka Natálie Kotková, zpěvák Adam Mišík, Tomáš Klus, tatérka Duhovka a další). Ambasadoři projektu v něm pomocí humorné analogie popisovali svůj první zážitek ve volebních místnostech.

Zdůrazňovala důležitost pravidelné účasti u voleb, aniž by diktovala, koho mají mladí svým hlasem podpořit.  Největší úspěch Tvoje Poprvé zaznamenalo na sociálních sítích, což byl i hlavní kanál šíření. O kampani se živě diskutovalo a díky aktivnímu zapojení ambasadorů se kolem ní vytvořila široká komunita prvovoličů, která dokázala zmobilizovat další vrstevníky.

Projekt si získal přízeň významných partnerů, kteří pomohli k šíření mimo sociální sítě. Spot byl například nasazen do všech vlaků LEO Express a byl promítán před všemi filmy v Cinema City. RunCzech zase mobilizoval skrze svůj newsletter a také v rámci předvolebního běhu.

Českou cenu za PR získalo IPM již potřetí. Minulý rok vyhrálo kategorii Politická komunikace a PR s projektem, který se zaměřoval na medializaci tehdy aktuálních amerických prezidentských voleb. V 10. ročníku uspělo v kategorii Akce/Eventy s první českou soutěží v politickém marketingu Zlatý lístek.

IPM se dlouhodobě zasluhuje o komplexní rozvoj oboru politického marketingu v České republice a aktivně přispívá ke kultivaci našeho politického prostředí. Zároveň poskytuje i poradenskou činnost a díky zkušenostem ze zahraničí konzultanti přenáší know-how ze světa i na českou politickou scénu.