stážový program


Zajímají tě volby, kampaně a politická komunikace? Umíš dobře anglicky a baví tě psát? Chceš za sebou vidět výsledky své práce a dělat na něčem smysluplném? Pak do našeho týmu hledáme právě tebe! U nás rozhodně kafe vařit nebudeš.

Proč si vybrat IPM?

Nahlédneš pod pokličku kampaní

Zjisti, jak se vytváří kampaně, které mění životy milionu lidí. Od politického PR až po vzdělávací kampaně.

Práce na reálných projektech

Jeden tým stážistů s námi psal knížku, jiný dělal celorepublikovou kampaň. Teorii chtít nebudeme - stačí chuť učit se.

Skvělý start kariéry

Naši stážisti získali práci v prestižních agenturách, ve státní správě, ČT a dokonce i v United Nations. Buď jedním z nich.

Možnost rozšíření spolupráce

V případě vzájemné spokojenosti nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce na našich projektech.

Možnost stáží on-line

Nebydlíš v Praze? Nevadí. Nabízíme také možnost externí spolupráce. S moderními technologiemi to jde snadno.

Certifikát o stáži

Certifikát o stáži Po absolvování stáže získáš certifikát a možnost reference. Vylepšíš si tak pozici pro budoucí získání práce.

Obvyklá náplň stáže

 • Monitoring největších českých i zahraničních médií
 • Vypracování pravidelných analýz
 • Podílení se na strategii dalšího budování značky
 • Tvorba redakčních plánů pro naše sociální sítě a webové stránky
 • Psaní studií a článků týkajících se politického marketingu a komunikace

Co je pro nás důležité

 • Perfektní znalost českých i amerických politických reálií
 • Velmi dobrá znalost anglického jazyka v mluvené i psané formě (spolupráce s americkými kolegy)
 • Bezchybná čeština
 • Pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, flexibilita
 • Samostatnost a proaktivní přístup
 • Zkušenosti s grafickými programy a WordPressem výhodou

Kde stážisté našli práci?

Díky referencím a zkušenostem našli naši stážisté atraktivní pozice v zajímavých institucích v ČR i zahraničí

Image
Úřad vlády ČR
Image
Česká televize
Image
United nations
Image
mbank
Image
RURAL cap

Z pošty od stážistů

Hi Alžběta,

I promised to keep you updated if my job search came to any fruition.  I have been offered and have accepted a position with the Development & Communications team of RurAL CAP, an Alaska-based non-profit.

I cannot sufficiently express how much I have appreciated your role as a professional reference through this process. I would be lying if I said these last few months have not been challenging, but the assistance of contacts like you cannot be understated and I am forever grateful for your help and for the opportunities I was afforded at IPM.

Best regards and with appreciation,
Ben Pistora


Jak se přihlásit?

Pošli nám svůj životopis na kralova@politickymarketing.com a připoj stručný motivační dopis, proč bychom si měli vybrat právě tebe.

Ama Amzat I was originally disappointed to not be able to travel and intern in-person. Looking back, I am so grateful for my internship. It has given me real world experience to succeed in Albania as a Peace Corps volunteer. In addition to introducing me to the culture in Europe, I enhanced my time management skills and learned to take initiative. My greatest takeaway is learning how to properly debrief a “room.” Thank you so much for giving me this opportunity and for your support through it. Ama Amzat Indiana University at Bloomington Karolina Kubu Na stáž do IPM jsem nastoupila v průběhu prvního ročníku studia Marketingové komunikace a PR na Univerzitě Karlově. Během svého osmiměsíčního působení jsem pracovala na vytváření multimediálních podkladů pro blog a přednášky. Zároveň jsem se podílela na brainstormingu a rozpracování konceptů strategií pro klienty, které mi byly cenným nahlédnutím do tvorby politických kampaní. Největším přínosem mi byla role projektové koordinátorky kampaně Díky, Evropo!, kterou Institut realizoval v listopadu 2018. Karolína Kubů Univerzita Karlova, kampaň Díky, Evropo! Megan Cunninghame My internship with IPM was a unique opportunity that gave me skills, knowledge, and experience I will use for the rest of my professional life. My internship duties included researching, analyzing, and writing about current political marketing strategies, as well as assisting IPM with many of their essential work functions. Through this work, I gained an expert level of knowledge in the field and learned how to work on a team efficiently. Megan Cunninghame University of Colorado Daniel Drake Stáž v IPM pro mě byla tím nejlepším výkopem do profesního života. Dostal jsem možnost podílet se na originálních projektech v týmu šikovných a chytrých lidí. Nakoukl jsem do světa marketingu, který pro mě byl do té doby cizí, a poznal zajímavé osobnosti z různých oblastí veřejného života. Poprvé jsem psal články, které podléhaly editaci. Naučil jsem se pracovat rychle, pečlivě a efektivně. Nyní pracuji jako redaktor České televize a nepochybuji o tom, že zmíněné zkušenosti jsou mi v práci k užitku. Daniel Drake University of Portsmouth, Univerzita Karlova Andy Kysela Poprvé jsem začala s IPM spolupracovat v době, kdy zbývaly zhruba dva měsíce do spuštění celorepublikové kampaně. Bylo nutné zajistit fundraising, oslovit influencery, natočit s nimi virální video a vytvořit plán propagace. V podstatě sebevražedná mise, ale my to zvládli a ještě za kampaň sklidili samou chválu a ceny. Rozhodně to byla intenzivní zkušenost, ale neopakovatelná a z pracovního hlediska pro mě velmi přínosná. Zkušenost mě tak nakopla, že jsem pak dostala důvěru od IPM a mohla jsem vést kampaň pro Evropskou komisi v ČR. Andrea Kyselá
Univerzita Karlova, kampaň Díky, Evropo!
Veronika Hruba Všechno začalo psaním knihy o amerických prezidentských kampaních. To množství mediálních výstupů k analýze! Naučila jsem se pracovat s relevantními zdroji, pečlivě sledovat vývoj kampaní a sepsat několik kapitol. Na práci s Betty a Karlem mě bavilo, že do toho dávají všechno. Nepřetržitý tok nápadů a nepochopitelné množství energie a schopností je realizovat. Vždycky jsem si nejvíc cenila toho, že nám dávají příležitost se na projektech kreativně spolupodílet a chápat souvislosti. Pevně věřím, že i díky nim se mi podařilo později získat práci u jedné z organizací OSN v Itálii. Veronika Hrubá Univerzita Karlova, kniha Nejdražší show světa Jarmila Bambuchova Stáž v IPM doporučuji jako cennou zkušenost pro každého, kdo je ambiciózní a chce získat co nejvíce zkušeností ještě během studia. Mně osobně pomohla stáž na pozici Project Manager Assistant k získání mé první i druhé práce na manažerských pozicích v PR a marketingových agenturách. Díky zkušenostem a kontaktům z IPM jsem mohla následně profesionálně pracovat i na několika politických kampaních. Dovednosti, které jsem během dvou let působení v IPM získala, se mi hodí během práce v online marketingovém prostředí dodnes. Jarmila Bambuchová Univerzita Karlova, kniha Nejdražší show světa Marek Chytracek Stáž a následné působení v IPM pro mě bylo cennou zkušeností, ze které těžím dodnes. Začínal jsem jako student politologie na VŠE, díky IPM jsem získal nejen teoretické, ale také praktické zkušenosti. Seznámíte se s pozitivními i negativními stránkami politického marketingu i politiky obecně. Dostane příležitost připravovat zajímavé dokumenty, publikovat články i pracovat na reálných kampaních. Marek Chytráček Vysoká škola ekonomická v Praze Ben Pistora ben pistora I am just now testing the job market in the U.S., but I know that my time with IPM provided me with valuable career experience in a small and high-responsibility work environment. Interning often felt like getting in on the ground floor of something truly important in Czech politics. It’s fascinating, meaningful work. It was valuable to work at an organization aiming to bring about an ever better and more professional political management system while fostering basic democratic values. Benjamin Pistora George Washington University

Co říkají naši stážišti?

Image

Megan Cunninghame

University of Colorado

"My internship with IPM was a unique opportunity that gave me skills, knowledge, and experience I will use for the rest of my professional life."
Image

Karolína Kubů

Univerzita Karlova

"Podílet se jako studentka na vytváření strategií pro klienty - to je pro mě zkušenost, ze které budu rozhodně čerpat ve svém pracovním životě."
Image

Daniel Drake

University of Portsmouth

"Stáž v IPM pro mě byla tím nejlepším výkopem do profesního života. Nyní pracuji jako redaktor České televize a zkušenosti z IPM jsou mi v práci k užitku - naučil jsem se pracovat rychle, pečlivě a efektivně."
Image

Andrea Kyselá

Univerzita Karlova

"Intenzivní, neopakovatelná a z pracovního hlediska neocenitelná zkušenost."
Image

Veronika Hrubá

Univerzita Karlova

"Na práci s Betty a Karlem mě bavilo, že do toho dávají všechno. Nepřetržitý tok nápadů a nepochopitelné množství energie a schopností je realizovat. Vždycky jsem si nejvíc cenila toho, že mám příležitost se na projektech kreativně spolupodílet a chápat souvislosti. Pevně věřím, že i díky nim se mi podařilo později získat práci u jedné z organizací OSN v Itálii."
Image

Jarmila Bambuchová

Univerzita Karlova

"Díky stáži v IPM jsem získala první i druhou práci na manažerských pozicích v PR a marketingových agenturách."
Image

Marek Chytráček

Vysoká škola Ekonomická v Praze

"Přes intenzivní stážový program jsem se propracoval až na pozici hlavního analytika IPM a získal unikátní zkušenostmi z kampaní v Česku i zahraničí."