Sociální sítě: ANO dominuje statistikám, strany jsou v útlumu nebo se věnují EU

Vítězslav KlementSociální sítě

social-monitoring-ipm

Komunikace stran týden od týdne oslabuje. Partaje se v minulém týdnu věnovaly svým facebookovým profilům minimálně. Vítězem všech sledovaných statistik se stalo hnutí ANO, metriku „engagement rate“ ovládli komunisté. Strany se věnovaly evropské tématice nebo se vracely k dozvukům komunálních voleb.

[fb_button]

Sociální sítě: šeď statistiky

Hnutí ANO se stále nedaří prolomit hranici 100 000 fanoušků, nicméně ze sledovaných stran jich má stále nejvíce (98 773). V těsném závěsu je ale stránka TOP 09 (96 841), na třetí příčce potom se značným odstupem Piráti (59 491). Situace se nezměnila ani na druhé straně pořadí, nejméně fanoušků mají na Facebooku stále komunisté (2 829).

Také počtu interakcí ze strany fanoušků dominuje hnutí ANO (6 666) s TOP 09 (4 325), na třetím místě Piráty nahradili Svobodní (3 524). Hnutí ANO jako už klasicky ovládá také statistiku počtu publikovaných příspěvků (59), dělené druhé místo patří ODS a Svobodným (13). Absolutně nejméně příspěvků směrem ke svým fanouškům vyslala ČSSD (4).

Metrice „engagament rate“ po čase opět dominuje strana, u které by se to čekalo nejméně – KSČM (1,4 %).

Nejúspěšnější příspěvky

Do TOP 5 příspěvků měřených dle interakce fanoušků se za minulý týden vměstnaly hned tři stranyTOP 09, ANO a Svobodní. Prvenství si tentokrát připsala TOP 09, konkrétně Miroslav Kalousek a jeho nákup obrazu s kosočtvercem (1 949 likes, 174 komentářů a 277 sdílení).

I druhé místo v pořadí patří TOP 09, a opět hraje hlavní roli Miroslav Kalousek. Třetí a čtvrté místo „utrhlo“ hnutí ANO, konkrétně vyjádřením Andreje Babiše k výběru daní a Martina Stropnického k novému brannému zákonu.

 

Pětici TOP příspěvků potom uzavírají Svobodníkritikou další regulace ze strany Evropské unie.

ODS i TOP 09 sází na evropská témata

Pravicové ODS a TOP 09 v minulém týdnu v rámci komunikace nic zářného nepředvedly, obě strany ale spojila evropská témata. ODS vyrukovala s kritikou předsedy Evropské komise Junckera, TOP 09 potom sdílela postoje europoslance Niedermayera.

Lidovci a Úsvit pořádali akce

V pořádání akcí byli v posledních sedmi dnech neaktivnější lidovci a Úsvit a neváhali se o ně podělit se svými fanoušky na Facebooku. KDU-ČSL uspořádala seminář o budocnosti JE Dukovany, hnutí Úsvit se stalo pořadatelem semináře na téma násílí na dětech.

Tématem ANO a Zelených komunál

Hnutí ANO v rámci své čilé komunikace také nezapomnělo na evropské téma, to prostřednictvím videovy jádření europoslance Teličky. Jinak ale komunikace hnutí ministra financí Andreje Babiše směřovala především k pražskému magistrátu. Úspěšnou se stala fotogalerie nově zvolené primátorky Krnáčové, zaujala také anketa o nejlepšího primátora Prahy vůbec.

Strana zelených potom jako jediná ze sledovaných stran v minulém týdnu uveřejnila na Facebooku vlastní infografiku – týkala se zisků Zelených v komunálních zastupitelstvech.

Sobotka má slovo, komunisté míří na Kubu

Ani vládnoucí sociální demokraté nebyli v minulých 7 dnech na své FB stránce příliš aktivní, hojně příspěvků potom patřilo vyjádřením předsedy Sobotky. Zmínka patřila také ministryni práce a sociálních věcí Marksové-Tominové, která se zapojila do kampaně proti násilí na ženách. Také komunisté v minulém týdnu pořádali vlastní akci – konkrétně seminář o Kubě.

[fb_button]