Sociální sítě: TOP 09 a Úsvit slaví, ministr Stropnický vstává a předseda Fiala radí

Vítězslav KlementRůzné

social-monitoring-ipm

Nejvíce fanoušků získali minulý týden Svobodní, naopak ANO pomalu vyklízí pozice. I tak ale patří obsah ANO k těm kreativnějším, stejně jako ČSSD. Fanoušci dali sbohem stránkám ODS a nečekaně také TOP 09. Další události a zajímavé okamžiky, které proudily skrze sociální sítě, shrnujeme v našem pravidelném týdenním reportu.

[fb_button]

Facebook

Nárůst fanoušků sledovaných stránek se nadále pohybuje v intencích desítek, nejvíce jich v minulém týdnu přibylo Pirátům (+ 168) a Svobodným (+ 108). Naopak hned tři strany v posledním týdnu o fanoušky přišlyTOP 09 (- 36), Strana práv občanů (- 25) a ODS (- 16).

ebook-in-post

Nejvíce příspěvků na svých stránkách vypublikovala, stejně jako v minulých týdnech, hnutí ANO (25) a Úsvit (19). Nejméně aktivní co do příspěvků v minulém týdnu byli naopak Svobodní a komunisté (4).

Interakcím fanoušků vůči publikovanému obsahu stále vévodí hnutí ANO (4 336), na druhou stranu hnutí zaznamenalo největší mezitýdenní propad interakce ze všech sledovaných stran (pravděpodobně kvůli utlumení placené podpory příspěvků) a Svobodní jako druzí v pořadí zaostávají v této metrice pouze nepatrně (3 984). Přepočteme-li objem interakce na počet publikovaných příspěvků, v této oblasti si stejně jako minulý týden nejlépe vedli Svobodní  (996 interakcí na jeden příspěvek).

Svobodní také ovládli statistiku TOP 5 příspěvků z hlediska fanouškovské interakce, zaujali hned první dvě místavyjádření strany ohledně znovuzavedení vojenské služby a vyjádření předsedy Macha na stejné téma. Další tři místa v TOP 5 zaujaly tři stranyPiráti (téma dabingu seriálů v České televizi), TOP 09 (pět let od založení strany) a hnutí ANO (mediální hodnocení Andreje Babiše).

TOP 09 a Úsvit slaví, ministr Stropnický vstává

Hned dvě parlamentní strany slavily v minulém týdnu své výročí založení (TOP 09 pětileté, Úsvit roční). TOP 09 se svým fanouškům také pochlubila fotogalerií z oslav v pivovaru v Plzni, to Úsvit již myslí na senátní volby a postupně představuje své kandidáty.

Na stránce ANO hrál v minulém týdnu opět hlavní roli Andrej Babiš (likvidace dluhopisů u prezidenta Zemana a fotografie z jednání ECOFINu), svou troškou přispěl také ministr Stropnický, který se zvěčnil při konzumaci ranní kávy.

ODS se fotí, socialisté do světa vypouští kobru

Komunikace ODS na své stránce se v minulém týdnu nesla v duchu momentek z jednání Sněmovny, ať už se jedná o vystoupení Petra Fialy, nebo o jeho operativní poradu s poslankyněmi své strany.

ČSSD potom pokračuje v komunikaci příspěvků s vizuály na vysoké úrovni – opět se jedná jak o jednotlivé zpracování vyjádření představitelů strany, tak o zpracování plnění volebního programu. Událostí strany potom bylo vypuštění (K)kobry, speciálního útvaru pro boj s daňovou kriminalitou.

Lidovci zlevňují pivo, komunisté objevují práci s grafikou

Že se blíží další volby, o tom svědčí i hlavní komunikace lidovců v minulém týdnu. To se neslo v duchu nápadu ministra zemědělství snížit spotřební daň na pivo, a tím ho údajně zlevnit.

Komunisté opět ukázali, jak jsou na tom s grafickou dovednostní a tvorbou materiálů obecně. Na své zdi sdíleli pozvánku Komunistického svazu mládeže, jenže nejen že se svým zpracováním opět blíží počátkům 90. let minulého století, navíc autoři opomněli odstranit kurzor.

ZAMĚŘENO NA: Interakce fanoušků stránek dle dne v týdnu

Cílem správců stránek je nejen komunikovat a zajímavý a poutavý obsah směrem ke svým fanouškům, na druhé straně také sledovat interakci svých fanoušků vůči příspěvkům. V dnešním díle “Zaměřeno na” se podíváme, ve které dny v týdnu je interakce fanoušků největší.

Od začátku tohoto roku přicházela největší zpětná vazba o fanoušků stránek v úterý (145 000) a čtvrtek (125 000). Nejméně byli fanoušci naopak aktivní v sobotu (70 000).

Twitter

Na Twitteru se co do počtu odběratelů stále pořadí nemění – dominuje TOP09 (6 433), následovaná ODS (4 489) a Svobodnými (4 047). Nejvíce příspěvků ke svým odběratelům v minulém týdnu vyslaliKSČM (16) aČSSD (11), zpětná vazba ve formě interakcí odběratelů se nejlépe zadařila opět Pirátům (42) a ČSSD (27).

[fb_button]