IPM přináší první český Slovník politického marketingu

Pavel ŠímaRůzné

Slovník politického marektingu

Institut politického marketingu chce kultivovat a profesionalizovat obor politického marketingu v ČR. Mimo jiné proto vytvoříme Slovník politického marketingu, který bude sloužit odborné veřejnosti, médiím a nakonec i široké veřejnosti k orientaci v disciplíně politického marketingu a v českých reáliích.

[fb_button]

Nebude to zítra ani za měsíc a nezvládneme to sami. Ale za čas bude mít každý odborný pojem svou vycizelovanou definici, na které se shodne většina odborné veřejnosti; bude pojednána každá kampaň v novodobé české historii a ve slovníku najdete životopisy všech relevantních teoretiků (badatelů, novinářů) i praktiků (marketérů) českého politického marketingu.

Struktura slovníku

V době zveřejnění slovníku (září 2013) obsahuje přibližně 80 základních hesel. Časem se určitě přehoupneme přes 500 navzájem provázaných hesel.

 Začínáme se čtyřmi základními kategoriemi:

Stejně jako bude růst počet pokrytých hesel, časem dojde i k rozšíření počtu kategorií. Přidáme třeba významné zahraniční praktiky a kampaně. Pokud chcete zobrazit všechna hesla bez třídění kategorií, využijte odkaz Slovník od A do Z.

Jak slovník funguje a k čemu je dobrý?

Slovník je takovou malou českou Wikipedií pro oblast českého politického marketingu – centralizovaným skladištěm know-how, které doposud v jiné formě neexistuje. Návštěvníci webu – ať už odborníci nebo laici – v něm najdou odborné, editorsky prověřené informace psané srozumitelným jazykem.

Slovník je založený na spolupráci mnoha autorů. Ke stovkám hesel budou přispívat desítky autorů.

Samozřejmě spolu často nebudeme souhlasit. To ale hesla zocelí. Konečné slovo v podobě konkrétních hesel mají editoři Institutu politického marketingu. Vždy se ale budeme snažit přihlédnout ke všem argumentům. Pokud to bude na místě, uvedeme i více různých definic téhož pojmu a okomentujeme s patřičným kontextem, na čem se odborná komunita není schopna shodnout.

slovnika-schema

Doufáme, že časem se ze Slovníku politického marketingu stane respektovaný zdroj informací pro odbornou komunitu, média i širokou veřejnost. Slovník a jeho jednotlivá hesla je možno libovolně citovat. Pod každým heslem najdete, jakým způsobem byste na informace z něj měli odkazovat.

Vybudujte s námi lepší Slovník politického marketingu

Čím více odborníků se do budování slovníku zapojí, tím kvalitnější nakonec bude. Proto neváhejte přiložit ruku k dílu. Pokud vaši připomínku zapracujeme do podoby slovníkového hesla – a pokud si to budete přát zveřejnit – k heslu připíšeme poděkování a vaše jméno.

Jak můžete přispět k vybudování lepšího slovníku?

  • Pokud jste teoretik či praktik politického marketingu, významný kandidát, novinář zabývající se volbami nebo jiná významná osoba z oblasti, pošlete nám svůj medailonek na email institut@politickymarketing.com nebo využijte formulář pod článkem.

  • Pokud se vám zdá, že nám ve slovníku chybí důležité heslo nebo máte připomínky k podobě stávajících hesel, napište nám na email nebo využijte k vznesení svých připomínek formulář pod tímto článkem nebo u jednotlivých hesel.

  • Pokud jste představitel instituce, která by se na tvorbě slovníku ráda hlouběji podílela (například katedry nebo think-tanky), napište nám na email institut@politickymarketing.com. Vypracování hesel by mohlo například být užitečným zadáním seminární práce pro studenty politologie.

[customcontact form=1] [fb_button]