Sociální sítě: Strany se chystají k zimnímu spánku, naučily se ale využívat události

Vítězslav KlementSociální sítě

social-monitoring-ipm

Hnutí ANO stále dominuje statistikám, nejúspěšnější příspěvek týdne ale tentokrát patří TOP09. Strany začaly s výročím 17. listopadu využívat facebookové události a ukazatel „engagement rate“ má nového nečekaného vítěze – komunisty!

[fb_button]

Sociální sítě: šeď statistiky

V oblasti počtu fanoušků stránek se nic nezměnilo – sledovaným subjektům stále dominuje hnutí ANO (98 700) a má nejlépe nakročeno k tomu, aby brzy překročilo hranici 100 000 fanoušků. V těsném závěsu se nachází TOP 09 (96 809) a na třetím místě co do počtu fanoušků stále figurují Piráti (59 359).

Jednou z mála jistot našeho pravidelného hodnocení je skutečnost, že hnutí ANO bude mít „na svědomí“ nejvíce publikovaných příspěvků a ani tentokrát tomu není jinak (32). Druhý největší počet příspěvků vygenerovala ODS (23), následovaná Svobodnými (22).

Nejvíce interakcí ze strany fanoušků zaznamenalo taktéž hnutí ANO (7 376), následované TOP O9 (4 619) a ODS (2 979). Ukazatel „engagament rate“ má potom i v tomto týdnu překvapivého vítěze – nejvyšších hodnot v posledních 7 dnech dosáhli komunisté (1,8 %)!

Nejúspěšnější příspěvky

Ani tento týden nesmíme zapomenout na ty úplně nejlepší příspěvky – hodnoceno počtem interakcí ze strany uživatelů, ke kterým jsou tyto příspěvky směřovány. Je zvykem, že v tomto ohledu dominuje hnutí ANO, tento týden však prvenství ukořistila TOP 09! Nejvíce interakcí ze strany fanoušků se dostalo vyjádření Karla Schwarzenberga k tématu Pussy Riot (1 226), i druhé místo obsadila TOP 09 s tématem odchodu ministra Prachaře ze své funkce (871). Hnutí ANO tento týden bere alespoň třetí a páté místo – v prvním případě vyjádření Andreje Babiše k veřejným financím, ve druhém případě k platům státních manažerů. Do TOP5 příspěvků minulého týdne se vešel ještě příspěvek zelených o kroku primátora Ústí nad Labem.

ODS kácí stromy, lidovci se prezentují

Nejvíc kreativity předvedla na Facebooku ODS, a nemusela se příliš namáhat. Oceňme však její snahu a zmiňme její poměrně vyvedenou infografiku na téma aktuálně projednávané „kácecí vyhlášky“. Jinak strana pokračovala v komunikaci své Petice pro korunu a jejího projednávání v Senátu a samozřejmě správci stránky nezapomněli na vyjádření svého předsedy Fialy.

To lidovci pokračují ve svém trendu sebeprezentace jednotlivých svých členů – tentokrát se dostalo na jednoho z nově zvolených senátorů a jeho práci pro charitu, stejně tak jako na komunikaci kauzy českých dětí v Norsku, které se věnuje lidovecký europoslanec Zdechovský

Zveme vás na akci

Některé ze sledovaných stran v minulém týdnu využily možnosti facebookových událostí – k akcí spojené k 17. listopadu své fanoušky zvala ČSSD  a Svobodní.  Strana práv občanů naopak vytvořila událost na podporu „svého“ prezidenta, další ze svých graficky groteskních pozvánek představili také komunisté.

Ostatní strany odkazují

Ostatní strany se na svých stránkách věnují výhradně sdílení externích odkazů a invencí a kreativitou jejich komunikace příliš neoplývá – inu, je po volbách.

[fb_button]