Sociální sítě: Strany vzpomínají, Svobodní a Zelení útočí, socialisté točí videa

Vítězslav KlementSociální sítě

social-monitoring-ipm

Strany na svých facebookových profilech v minulém týdnu zejména vzpomínaly – na události 17. listopadu, na své předchozí předsedy nebo své znovuobnovení. Nejkritičtější byli Svobodní a Zelení, socialisté se vytasili s videopříspěvky. Pořadí TOP5 příspěvků dle interakce uživatelů drtivě ovládla TOP 09. 

[fb_button]

Sociální sítě: šeď statistiky

Počtu fanoušků vévodí stále stejné tři stránky – ANO (98 746), TOP 09 (96 862) a Piráti (59 411) – nejméně jich stále najdete na stránce KSČM (2 818). Nejaktivnější z hlediska počtu příspěvků byla v minulém týdnu stránka hnutí ANO (23), ODS a Zelených (obě po 12), nejméně ke svým fanouškům komunikovala Strana práv občanů a Hnutí Úsvit (9).

Co do objemu interakce ze strany fanoušků si nejlépe vedla TOP 09 (12 760) v těsném závěsu s hnutím ANO (12 565), naopak nejméně reagovali uživatelé na obsah komunistů (565). Komunisté ale na druhou stranu po druhé v krátké době ovládli metriku „engagement rate“, když dosáhli hodnoty 2,9 %.

Nejúspěšnější příspěvky

Statistiku TOP5 nejúspěšnějších příspěvků, hodnoceno jako součet interakcí, vyhrála v minulém týdnu drtivě TOP09 – obsadila hned čtyři z prvních pěti míst. Ten nejúspěšnější se týkal účasti Karla Schwarzenberga na slavnostním odhalení busty Václava Havla.  Další potom vyjádření Karla Schwargenberga, momentky z Národní třídy v Praze a fotogalerie z pietní akce na Národní třídě.

Mezi příspěvky TOP09 se vešel a na celkově druhém místě se umístil také příspěvek ze stránky hnutí ANO, který se týkal vyjádření Andreje Babiše.

ODS a TOP 09 vzpomínají, lidovci jsou aktivní

Nejvíce se na události kolem výročí 17. listopadu a vzpomínání na časy minulé zaměřily ODS a TOP 09. Občanští demokraté na své stránce publikovali fotogalerii z pietního aktu, zavzpomínali také na založení Občanského fóra jakožto svého předchůdce. TOP 09 k tématu vzpomínek přistoupila nejkreativněji a svým fanouškům naservírovala hned několik srovnávacích infografik současnosti s dob minulých. Strana samozřejmě také nezapomněla nasdílet fotogalerii z proběhlých pietních akcí.

To lidovci nadále pokračují ve vysoké aktivitě a své fanoušky neustále zásobují informacemi o tom, kde jejich představitelé právě jsou a co tam dělají. Nicméně i lidovci si v minulém týdnu zavzpomínali – a to na svého bývalého předsedu Josefa Luxe.

Okamura vytváří práci, ČSSD se vydala cestou videí

Hnutí Úsvit na svém facebookovém profilu pokračuje se své osobité komunikaci v podobě dlouhých textových příspěvků, minulý týden ovšem obsah obohatil sám předseda hnutí Tomio Okamura – ten se totiž jal za pomocí japonských podnikatelů vytvářet nová pracovní místa v Česku.

Také ČSSD si v minulém týden zavzpomínala – to na výročí svého znovuobnovení. Kromě toho socialisté vyrukovali s několika videopříspěvky, zmiňme například ten věnující se zvyšování platů ústavních činitelů.

Zelení proti Zemanovi, Svobodní proti Unii, polské ANO?

Nejkritičtější byli v rámci své komunikace Zelení a Svobodní. Prvně jmenovaní se nejaktivněji ohrazovali proti chování prezidenta Zemana, strana předsedy Petra Macha se potom vrátila ke svému tradičnímu „ostřelování“ Evropské unie.

Post by ANO.

Nejagilnější hnutí ANO v rámci své komunikace nepředstavilo nic obzvláště zajímavého, zaujme snad jen zmínka o polské inspiraci ve volební kampani hnutí Andreje Babiše. Na druhou stranu se hnutí ANO odvážilo také k náročnějšímu tématu – rozkladu aktuálního stavu českého HDP.

[fb_button]